A tanszék oktatói a Šturovóban

Utolsó módosítás: 2019. február 05.

A tanszék oktatói a Šturovóban (Párkány, Szlovákia) megrendezett VII. Neveléstudományi és Szakmódszertani Konferencián

Az International Research Institute (Komarno) által, január 22-24. között Šturovóban (Párkány, Szlovákia) megrendezett VII. Neveléstudományi és Szakmódszertani Konferencián a Filozófia Tanszék két oktatója (a Nevelésfilozófiai Kutatócsoport tagjai) tartott előadást: Dr., dr. Schwendtner Tibor egy. tanár (Filozófia Tanszék) Humboldt Bildung-fogalma címmel, dr. Loboczky János tszv. főisk. tanár (Filozófia Tanszék) Az esztétikai nevelés mint az emberi természet humanizálása Schiller esztétikai írásaiban címmel. Mint az említett kutatócsoport tagjai, Antal Éva főisk. tanár (Anglisztika és Amerikanisztika Intézet) Mary Wollstonecraft a természetes nőnevelésről címmel, dr. Sárkány Péter, a GTK Társadalomtudományi Intézetének int.ig. főisk. tanára pedig Az eszményképzés folyamata: Eugen Fink nevelésfilozófiai koncepciójának aktualitásáról címmel tartott előadást.

A konferencián való részvételt az EFOP-3.6.1-16-2016-00001. „Kutatási kapacitások és szolgáltatások komplex fejlesztése az Eszterházy Károly Egyetemen" című projekt támogatta.