Bildung und Universität konferencia

Utolsó módosítás: 2017. március 07.

Bildung und Universität – német nyelvű nemzetközi konferencia a Filozófia Tanszéken

A Tudomány Ünnepe rendezvénysorozatának keretében izgalmas és aktuális témájú nemzetközi konferenciát rendezett intézményünk Filozófia Tanszéke közösen az ELTE BTK Filozófia Intézetével, illetve a Nemzetközi Jaspers Társaság támogatásával, melynek titkára dr. Olay Csaba, az ELTE tanára, 2016. november 3-4-én. A tanácskozás címe, Bildung und Universität – Karl Jaspers' Universitätsschriften (Képzés és egyetem – Karl Jaspers egyetemmel kapcsolatos írásai) is jelzi, hogy az egyetem, a tudományok, a képzés-nevelés és a filozófia eszméjéről, szerepéről a kultúrában és a társadalomban hangzottak el német nyelvű előadások német, francia, olasz és magyar egyetemi oktatóktól. Az előadásokat tartalmas viták követték. A tudományos rendezvényen egyetemünk három oktatója is tartott előadást: a Filozófia Tanszékről dr. Schwendtner Tibor egy. tanár Die Dilemmata der deutschen Universitätsidee. Jaspers, Heidegger und die humboldtsche Tradition, dr. Loboczky János főisk. tanár pedig Hochschulerneuerung, Idee der Universität und Bildung – Jaspers und Gadamer über Universität címmel; a Szociálpedagógia Tanszék docense, dr. Sárkány Péter Existenzerhellung als Denkmittel in der Erziehung durch der Phiosophie címmel.
A konferencia az OTKA K 100922 sz. pályázat keretében valósulhatott meg.