Nevelésfilozófiai Kutatócsoport konferenciája

Utolsó módosítás: 2018. június 11.

"Bildung – neveléstudományi és filozófiai megközelítések" címmel konferencia zajlott az egyetemen

2018 május 31 – június 1-én az Eszterházy Károly Egyetemen működő Nevelésfilozófiai Kutatócsoport szervezésében „Bildung – neveléstudományi és filozófiai megközelítések" címmel konferencia zajlott az egyetemen. A konferencia előadói, akik részben a neveléstudomány, részben pedig a filozófia képviselői voltak, arra a kérdésre próbáltak választ kapni, hogy a Bildung fogalma (képzés, művelődés) miért tölthetett be kitüntetett szerepet a 18. század második felétől kezdve a német nyelvterületen a pedagógiai és filozófiai gondolkodásban egyaránt. A konferenciát kerekasztal-beszélgetés zárta, melyen Fehér M. István (ELTE, az MTA rendes tagja), Schaffhauser Franz (Semmelweis Egyetem, főiskolai tanár, Schwendtner Tibor (EKE, egyetemi tanár) vett részt, s amelyet Sárkány Péter (EKE, főiskolai tanár) moderált.