Oktatóink részvétele az ISCHE-n

Utolsó módosítás: 2018. szeptember 28.

Oktatóink részvétele az ISCHE 40 nemzetközi konferencián Berlinben

A Berlinben 2018. 08.28-09.01 között, az ISCHE (International Standing Conference for the History of Education) által szervezett „Education and Nature" című nemzetközi konferencián a Filozófia Tanszék két oktatója és a Társadalomtudományi Intézet egy oktatója tartottak német nyelvű előadást. A berlini Humboldt Egyetemen rendezett, közel 600 fős konferencián „Erziehung und Bildung im Spannungsfeld von metaphysischen und naturalistischen Überlegungen" című közös témakörből dr. Schwendtner Tibor egy. tanár (Filozófia Tanszék): Bedeutungsschichten des Bildungsbegriffs W. von Humboldt, dr. Loboczky János főisk. tanár (Filozófia Tanszék): Die ästhetische Erziehung als die Humanisierung der natur des Menschen in Schillers ästhetische Schriften, dr. Sárkány Péter főisk. tanár (Társadalomtudományi Intézet): Der Überwindungversuch des Naturalismus und des Humanismus in der Erziehungsphilosophie von Eugen Fink címmel tartottak előadást. Ezen kívül felolvasásra került dr. Virág Irén egy. docens (Neveléstudományi Intézet): Naturmähe und Naturverbundenheit in der Erziehung zu Beginn des 19. Jahrhunderts in Ungarn c. előadása. Az oktatók egyetemünk Nevelésfilozófiai Kutatócsoportjának a tagjai. Az előadásokat érdekes felvetések és rövid eszmecsere követte.
A konferencián való részvételt az EFOP-3.6.1-16-2016-00001 „Kutatási kapacitások és szolgáltatások komplex fejlesztése az Eszterházy Károly Egyetemen" c. projekt támogatta.